Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Kačių alergija

Kačių alergija – tai organizmo reakcija į tam tikrą alergeną. Iš tikrųjų su augintinių alergijomis susiduria gana nemaža dalis šeimininkų. Jų simptomai gali kelti be galo didelį diskomfortą augintiniui, o kartais net ir būti mirtini. Kad viso to būtų galima išvengti, yra būtina žinoti pagrindinius kačių alergijos simptomus, kuriuos pastebėjus galėsite kuo greičiau imtis atitinkamų veiksmų. 

Katės alergijos simptomai ir diagnostika 

Katės imuninė sistema reaguoja, jei susiduria su kažkuo, kam ji yra alergiška, gamindama antikūnus, net ir tuomet, kai medžiaga nėra kenksminga. Antikūnai yra skirti tarsi pasakyti kūnui, jog jį kažkas puola, ir dažniausiai yra naudojami kovai su įvairiomis infekcijomis. Tačiau kai antikūnai yra gaminami kaip atsakas į alergenus, yra sukeliamas tam tikras imuninis atsakas ir pasireiškia tam tikri simptomai, kurie ir yra vadinami alergija. Priklausomai nuo to, kam alergiška katė, jie gali skirtis: nuo dirginančių iki pavojingų gyvybei. Dažniausiai pasireiškiantys katės alergijos požymiai: kasymasis, plaukų slinkimas, sunkus kvėpavimas, odos paraudimas ir dirginimas, patinimas, kosėjimas, sloga, viduriavimas, ašarojančios akys, čiaudėjimas, vėmimas, švokštimas. Reiktų turėti omenyje, jog rimčiausi iš šių simptomų yra tie, kurie daro įtaką kvėpavimui. Jei nėra laiku sureaguojama ir imamasi veiksmų, visa tai gali baigtis ir mirtimi, kadangi gyvūnas negali net įkvėpti oro.

Diagnozuoti, kam katė yra alergiška, gali būti gana sudėtinga. Norint tai išsiaiškinti, gali reikėti atsisakyti tam tikrų katei duodamų maisto produktų, valymo priemonių, vaistų ar kito. Kai kuriuos alergenus galima nustatyti ir atlikus kraujo bei odos tyrimus.

Kačių alergija maistui 

Kačių alergija maistui yra viena dažniausiai pasireiškiančių alergijų. Nors mechanizmas, paaiškinantis simptomų atsiradimą, yra gana aiškus, visgi dar nėra išsiaiškinta, kodėl šios alergijos išvis atsiranda kai kurioms katėms. Maistas, kuris įprastai sukelia tokias katės organizmo reakcijas: jautiena, žuvis, vištiena ir pieno produktai. Žinoma, alergenų gali būti ir daugiau. Įdomu tai, jog katei alergija nuo maisto gali išsivystyti bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu. Taip pat jos atsiradimą gali nulemti ir genai. 

Kačių dermatitas ir alergija 

Kačių dermatitas yra terminas, naudojamas apibūdinti odos uždegimą, kuriam dažniausiai įtaką daro įvairios alerginės reakcijos. Įprastai ši odos būklė pasireiškia bėrimu ir niežėjimu, dėl kurio gyvūnas ima laižyti, kandžioti ar braižyti pažeistą odą. Dažniausiai ryškūs pažeidimai matomi apatinėje stuburo dalyje, aplink uodegą, snukį, ausis, kaklą ir pilvą. Šiose vietose įprastai kailis išretėja ir tampa itin plonas, o oda be galo sausa ir pleiskanota. Be atitinkamų maisto produktų, taip pat dermatitą gali sukelti ir vabzdžių įgėlimai arba į kvėpavimo takus papuolę alergenai. 

Kačių alergijos gydymas 

Jei kyla klausimas, kaip gydyti alergiją katinui, vieno atsakymo nėra. Gydymas skirsis, priklausomai nuo to, kokią alergiją turi jūsų katė. Idealiausias sprendimas – pašalinti iš katės aplinkos alergeną, tačiau ne visuomet pavyksta taip lengvai jį identifikuoti ar pašalinti. Dėl šios priežasties galite kreiptis į veterinarijos kliniką, kurioje bus atlikti specialūs kraujo ir odos tyrimai bei išsiaiškintas alergijos sukėlėjas. Taip pat, atsižvelgiant į alergijos sunkumą ir jos sukeliamus simptomus, veterinaras gali paskirti vaistus, skirtus jiems palengvinti, tad jūsų augintinis galės vėl susigrąžinti gerą savijautą. 

 „8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje 

Jei nežinote, kur kreiptis pagalbos dėl augintinio turimos alergijos, „8 drambliai“, veterinarijos klinika Vilniuje, gali tapti puikiu pasirinkimu. Dėl jūsų patogumo dirbame visą parą, 7 dienas per savaitę, o taip pat mūsų klinikoje dirbančius specialistus galima išsikviesti ir į namus. Tai ypač aktualu tais atvejais, jei reikia skubios pagalbos, pavyzdžiui, katė ima dusti ar sunkiai kvėpuoti. „8 drambliai“ klinikoje dirbantys veterinarai yra savo srities profesionalai, visuomet besistengiantys, jog gyvūnui būtų suteikta visa reikiama priežiūra ir gydymas. 

DUK 

Kaip gydyti alergiją katinui?

Alergiją katinui galima gydyti dviem būdais. Pirmasis – iš jo aplinkos pašalinant visus galimus alergenus. Antrasis – skiriant specialiai jam parinktus vaistus tam tikriems alergijos simptomams numalšinti. Kad visa tai būtų galima padaryti kuo efektyviau, rekomenduojama atlikti kraujo ir odos tyrimus veterinarijos klinikoje, kurie tiksliausiai parodys, kam jūsų katė yra alergiška. 

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis