Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Kačių blusos

Kačių blusos – tai populiariausia blusų rūšis, kuri gali užpulti ne tik kates, bet ir šunis. Viena tokia blusa padeda iki 20 -30 kiaušinėlių per dieną, tad labai svarbu nepavėluoti ir joms užkirsti kelią laiku, kol jos per daug neišplito. Net jei ir jūsų augintinis didžiąją dalį laiko praleidžia namuose, jis vis tiek gali užsikrėsti šiais parazitais, kadangi jie pasižymi išskirtiniu šoklumu. 


Kaip suprasti, jog katiną užpuolė blusos?

Kačių blusos ne visuomet yra itin lengvai pastebimos, kadangi jos yra vos 1-2 mm dydžio ir tamsiai rudos spalvos, tad nesunkiai pasislepia augintinio kailyje. Vienas pagrindinių aspektų, leidžiančių suprasti, jog katiną užpuolė blusos – labai dažnas kasymasis. 

 

Simptomai, patvirtinantys, jog katė turi blusų

Kaip bebūtų, ne tik kasymasis gali patvirtinti, jog jūsų katė turi blusų. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į savo augintinio kailį – ar nėra nuplikusių kailio plotų, ar katinas nepradėjo daugiau šertis bei ar kailyje nėra tamsių taškelių. Apžiūrėkite ir katės odą. Dažniausiai katės blusos sukelia odos sudirginimą, kurį nesunkiai galite pastebėti praskyrę augintinio plaukus. Be to, jei katė ar katinas yra itin mieguistas ar jo dantenos yra blyškios, tai taip pat yra vienas iš požymių, jog gyvūnas gali turėti blusų, kadangi jos jam gali sukelti net anemiją. 

 

Kaip katinai užsikrečia blusomis?

Iš tikrųjų yra ne vienas būdas, kaip katės ir katinai gali užsikrėsti blusomis. Vienas iš jų ir bene dažniausiai pasitaikančių – kuomet augintinis laiką leidžia ne tik namuose, o ir lauke. Ne paslaptis, jog laukinių kačių kailyje dažnai yra randama nemažai blusų, tad jei jūsų augintinis turi kontaktą su jomis ar būna tose vietose, kur ir jos, gali greitai ir lengvai užsikrėsti šiais parazitais. Katinų blusos, nušokusios nuo kailio, įsitaiso ant įvairių paviršių ir laukia tinkamos progos, kol pasirodys kitas augintinis ir jos galės užšokti ant jo. Būtent dėl to, jei keičiate gyvenamą vietą, turėkite omenyje, jog namus reiktų itin kruopščiai ir gerai išvalyti tam, kad apsisaugotumėte nuo užsilikusių parazitų ir jų padėtų kiaušinėlių. Galiausiai, katės blusomis gali užsikrėsti ir nuo pelių, kadangi net ir kelios blusos, esančios šių graužikų kailyje, gali vėliau pridaryti daug bėdos. 

 

Apsauginės priemonės katėms nuo blusų

Renkant geriausią priemonę katei nuo blusų, itin rekomenduojama prieš tai pasitarti su veterinaru, kuris galės patarti, kas labiausiai tiks jūsų augintiniui. Taip pat įsitikinkite, jog pasirinktas produktas yra tinkamas būtent katėms tam, kad galėtumėte būti tikri, jog priemonės sudėtis ir veikliosios medžiagos yra saugios naudoti jūsų augintiniui. Jei kyla klausimas, kaip išnaikinti katei blusas, galite rinktis iš tokių antiparazitinių priemonių: lašų, antkaklių, pudrų ir purškalų bei šampūnų. Visos šios priemonės gali būti itin efektyvios, svarbiausia – tinkamai jas pasirinkti. Be viso to, sprendžiant, kaip atsikratyti katės blusų, reiktų nepamiršti ir namų švaros. Kilimus, guolius ar užvalkalus plaukite aukštoje temperatūroje – tai taip pat bus puiki prevencijos priemonė.

 

Kačių blusų naikinimas (nublusinimas)

Kačių nublusinimas – tai gydymo procesas, kurio metu gali būti naudojamos visos prieš tai minėtos priemonės nuo blusų. Vis dėlto, dažniausiai tam yra pasirenkami specialūs lašai ir purškalai, kuriuos itin lengva naudoti bei kurie veikia išties efektyviai. Norint nublusinti savo augintinį, labai svarbu pasitarti su veterinaru ar veterinarijos vaistininku, kadangi tam tikros priemonės dozė gali skirtis dėl gyvūno svorio ir amžiaus. Negana to, priklausomai nuo produkto, trukmė tarp gydymo kursų taip pat gali būti skirtinga. 

 

„8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje

Jei susitvarkyti su blusomis nepavyksta ar norite tiesiog pasikonsultuoti, drąsiai galite kreiptis į mūsų veterinarijos klinikose „8 drambliai“ dirbančius savo srities profesionalus, kurie visuomet patars ir parinks geriausiai jūsų augintiniui tinkantį gydymą. Mes turime 3 klinikas Vilniuje, tad tikrai kiekvienas klientas galės pasirinkti sau patogiausią lokaciją,  o taip pat ir laiką, kadangi dirbame visomis savaitės dienomis, visą parą. Dar didesniam jūsų patogumui galime atvykti net ir į namus. 
 

 

DUK


Kaip išnaikinti katei blusas?

Jei sukate galvą, kaip išnaikinti katinui blusas, tam galite pasirinkti skirtingas priemones: lašus, purškalą, pudrą, antkaklį ar šampūną. Priklausomai nuo pasirinkto produkto, jis gali padėti atsikratyti blusų ar būti kaip apsaugos priemonė, neleisianti katei ateityje užsikrėsti šiais parazitais. 


Ar katės blusos kanda žmogui?

Jei kyla klausimas, ar katės blusos kanda žmogui, deja, atsakymas nepaguos, kadangi - taip, kačių blusos tam tikrais atvejais gali kąsti ir žmonėms.


Ar kačių blusos pavojingos žmogui?

Taip. Katinų blusos įkąsdamos žmogui gali pernešti tam tikras ligas, pavyzdžiui, marą, tuliaremiją, listeriozę, vidurių šiltinę ir kitas. Taip pat kačių blusos ir jų įkandimai gali alinti žmogaus nervų sistemą, dažnai įkandimo vietose atsiranda paraudimai, kyla alerginės reakcijos. Būtent dėl šios priežasties yra rekomenduojama savo namus saugoti nuo blusų ne tik dėl savo augintinių gerovės, bet ir dėl savęs. 


Kaip atsikratyti katės blusų?

Atsikratyti katės blusų galima naudojant specialiai tam sukurtas priemones: lašus, purškalą, pudrą, antkaklį ar šampūną nuo blusų. Visi variantai yra efektyvūs, tik svarbu priemonę pasirinkti tinkamai. Tai padaryti gali padėti veterinaras ar veterinarijos vaistininkas, kuris patars ir pakonsultuos, kokia priemonė geriausiai veiktų jūsų augintiniui bei kaip ją reikėtų naudoti. Negana to, prisiminkite, jog kačių blusos gali slėptis ir namuose, pavyzdžiui, grindų tarpuose ar katės guolyje, tad būtinai palaikykite namų švarą ir reguliariai plaukite kilimus, guolius ar kitus daiktus, ant kurių būna jūsų gyvūnas. 

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis