Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Kačių čipavimas

Kačių čipavimas – tai procedūra, kurią rekomenduoja atlikti bene kiekvienas veterinaras. Iš tiesų ji pačiam gyvūnui ir jo šeimininkui atneša didžiulę naudą, tad vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi savo kates ženklinti. 

Kodėl reikalingas kačių čipavimas, ženklinimas?

Visų pirmiausia, čipavimas yra puikus būdas apsisaugoti nuo jūsų katės dingimo. Nesvarbu, ar jūsų katė pabėgs iš namų morčiaus metu, ar bus pabaidyta aplinkinių žmonių, o gal tiesiog tai bus reakcija, persikėlus gyventi į naujus namus, turėdama čipą ji nepasimes. Jei jūsų augintinis bus rastas aplinkinių ir atneštas į artimiausią prieglaudą ar į veterinarijos kliniką, bus akimirksniu nuskaityta jo mikroschema, kuri leis greitai ir efektyviai surasti jūsų duomenis. Tokiu būdu bus susisiekta su jumis ir neužilgo vėl galėsite mėgautis savo mylimo gyvūno kompanija. Be to, katino čipavimas naudingas ne tik jums, bet ir augintiniui, kadangi ne paslaptis, jog klaidžiojantis gyvūnas patiria itin daug streso. Turint mikroschemą, padidėja tikimybė, jog ilgai jam klaidžioti nereikės ir jis bus greitai grąžintas į savus namus. Žinoma, taip pat yra ir specialūs sekimo antkakliai ar etiketės, kuriose būtų nurodyti jūsų kontaktiniai duomenys, tačiau jie nėra toks saugus pasirinkimas kaip kačių ženklinimas, kadangi gali netyčia pasimesti, gyvūnui judant. Galiausiai, čipavimas yra reikalingas dar ir tada, jei planuojate su gyvūnu vykti į užsienį. Nuo 2011 metų yra priimtas įstatymas, patvirtinantis, jog visiems gyvūnams, keliaujantiems kartu su šeimininkais į užsienio šalį, yra būtina turėti mikroschemą. 

Kaip vyksta katės čipavimas?

Prieš čipo įdėjimą, sterilioje pakuotėje esanti mikroschema yra nuskanuojama tam, kad veterinaras būtų garantuotas, jog skanavimo aparate rodomas identifikavimo kodas sutampa su tuo, kuris yra nurodytas ant pakuotės etiketės. Tuomet yra įvedama ryžio grūdo dydžio mikroschema po gyvūno oda injekcijos metu. Būtent šiame nedideliame įtaise ir yra užfiksuojama visa reikiama informacija: gyvūno lytis, amžius, veislė ir jūsų kontaktiniai duomenys, kuriais būtų galima greitai susisiekti, radus gyvūną – vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris. 

Ar katino čipavimas skausmingas? 

Čipas katei yra visiškai neskausmingas, kadangi procedūra primena paprastą vakcinaciją – adatos dūriu yra įterpiama mikroschema. Visgi, kai kurie šeimininkai, nenorėdami gyvūnui sukelti papildomo streso, nusprendžia čipavimą atlikti kartu su katės sterilizacija ar katino kastracija, tačiau tai tikrai nėra būtina, kadangi mikroschemą galima įvesti bet kuriuo patogiu metu. 

Ar katė jaučia mikročipą?

Kaip jau minėjome, mikroschema yra labai maža, tad įterpus ją po gyvūno oda, jis visiškai nieko nejaučia. Taip pat medžiagos, iš kurių yra pagamintas čipas, nėra toksiškos ir nesukelia jokios alerginės reakcijos, jei ji yra įvedama steriliai, pagal visus reikalavimus. Reiktų suprasti, kad mikroschema yra pasyvaus veikimo įrenginys, kas reiškia, jog ji veikia tik tol, kol yra veikiama skanerio.  Dėl to kačių čipavimas yra visiškai saugi procedūra. 

 „8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje 

Jei planuojate savo augintinį ženklinti, tuomet „8 drambliai“ veterinarijos klinika – jūsų paslaugoms! Čia dirba profesionalūs ir savo darbui atsidavę veterinarai, kurie užtikrins, jog čipavimas praeitų sklandžiai, saugiai ir neskausmingai. „8 drambliai“ turi 3 klinikas Vilniuje, tačiau taip pat jūsų patogumui veterinarai yra pasiruošę atvykti ir į namus. Be viso to, ši klinika pasirūpins, jog katinų čipavimas ir jo kaina būtų prieinama kiekvienam šeimininkui, norinčiam pasirūpinti savo augintiniu. 

DUK 

Kiek kainuoja katės čipas?

Katės čipavimas ir kaina skiriasi priklausomai nuo to, kada yra atliekama procedūra ir kas ją daro. Visgi, daugeliu atvejų ženklinimo kaina nėra aukšta, įprastai ji kainuoja apie 20 eurų. 

Ar čipavimas katei skausmingas? 

Ne, čipavimas tikrai yra neskausminga procedūra, primenanti vakcinaciją, kadangi jos metu adatos dūriu yra įvedama mikroschema po gyvūno oda. Negana to, čipas yra itin mažas, ryžio grūdo dydžio, tad daugelis gyvūnų nė nepajaučia, jog kažkas būtų įvykę.

Kokia kačių čipavimo kaina?

Kačių čipavimas ir kaina skiriasi priklausomai nuo to, kur yra atliekama procedūra. Visgi, daugeliu atvejų ženklinimo kaina nėra aukšta ir yra prieinama daugeliui šeimininkų, įprastai ji kainuoja apie 20 eurų. 

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis