Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Katės užmigdymas (eutanazija)

Katės užmigdymas – procedūra, sukelianti daug liūdesio bene kiekvienam šeimininkui. Visgi, dažnai ši procedūra yra vienintelis kelias, leidžiantis palengvinti augintinio gyvenimą. 

Kada galimas katės užmigdymas? 

Kačių užmigdymas yra galimas tik tuomet, jei gyvūnas yra sunkiai sergantis, sužalotas  ir nebepagydomas, jo gyvenimas kelia jam daug fizinių kančių. Taip pat eutanazija yra taikoma ir tiems gyvūnams, kurie serga tam tikromis infekcinėmis ligomis, kuriomis gali užkrėsti ir kitus gyvūnus ar net žmones, bei yra per agresyvūs ir kelia stipraus sužalojimo grėsmę kitiems. Žinoma, dėl pastarosios priežasties gyvūnas pats nėra kaltas, kaltas – blogas auklėjimas, tad, jei įmanoma, tokia katė ar katinas turėtų būti perleistas į specialistų rankas, kurie dar pabandytų pakeisti jo elgesį. 

Katės užmigdymo (eutanazijos) eiga 

Pati katės užmigdymo procedūra yra gana paprasta ir neskausminga augintiniui.  Įprastai ji vyksta dviem etapais. Pirmuoju katei yra suleidžiami raminamieji vaistai, kurie yra reikalingi, jei jūsų gyvūnas jaučiasi neramiai, yra išsigandęs ar negali atsipalaiduoti. Be abejo, kartais šis žingsnis gali būti ir praleidžiamas, pavyzdžiui, tuomet, jei gyvūnas labai serga, jo kvėpavimas yra sutrikęs ar yra labai tylus, apatiškas. Antruoju etapu jau yra suleidžiama mirtina tam tikro medikamento (dažniausiai pentobarbitalio) dozė, nuo kurios gyvūnas dar labiau apsvaigsta, o netrukus ir sustoja jo kvėpavimas bei širdis. 

Nors šis procesas šeimininkams yra labai nemalonus, tačiau svarbu žinoti, jog jis nesukelia gyvūnui jokio skausmo. Gyvūnui mirštant, jo kūnas gali trūkčioti, padaryti paskutinį atokvėpį ar net gali išsiskirti šlapimas ar išmatos. Visa tai pasitaiko, tačiau yra pastebėta, jog naudojant raminamuosius, taip nutinka rečiau. 

Kaip atsisveikinti? 

Visiškai normalu, jei atsisveikindami su gyvūnu, jaučiate skausmą, liūdesį, vienatvę ir visas kitas nemalonias emocijas. Susitaikyti su netektimi reikia laiko, tačiau svarbiausia suprasti, jog jūs nesate kaltas dėl katės mirties – katino užmigdymas įprastai yra atliekamas tam, kad būtų galima apsaugoti gyvūną nuo dar didesnių kančių. Priklausomai nuo šeimininko norų, gali būti pasirenkami keli būdai, kaip atsisveikinti su kate, tai – katės kremavimas arba katės laidojimas. 

Katės kremavimas 

Kremavimo metu užmigdytos katės kūnas yra paverčiamas pelenais. Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų sprendimas, katės pelenai gali būti grąžinami jums arba ne. Daugumoje krematoriumų yra įvairių urnų, kurias galite pasirinkti kaip prisiminimą apie savo mylimą augintinį. Dažniausiai urnos su pelenais yra palaidojamos, retesniais atvejais – jas žmonės laiko namuose. 

Katės laidojimas 

Jei turite tam tikrą žemės plotą, pavyzdžiui, nuosavo namo kiemą arba sodą, galite savo katės kūnelį palaidoti būtent čia. Šį būdą renkasi didžioji dauguma šeimininkų, atsisveikinančių su savo mylimu augintiniu, kadangi jis nieko nekainuoja, o taip pat ir suteikia galimybę palaidoti katę ramioje ir gražioje vietoje, kurią galėsite visuomet aplankyti. Tokį kapelį galėsite pažymėti didesniu akmeniu ar papuošti gražiai žydinčiomis gėlėmis. 

„8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje 

„8 drambliai“ veterinarijos klinika gali padėti jums sunkią minutę ir atlikti eutanazijos procedūrą skausmuose besikankinančiam gyvūnui. Mūsų profesionalių veterinarų komanda garantuos, jog katės užmigdymas ir kaina būtų prieinama kiekvienam šeimininkui, norinčiam palengvinti kančias savo augintiniui. Negana to, rūpinsimės, jog ji būtų atlikta tinkamai bei švelniai, taip, kad jūsų gyvūnas tiesiog ramiai užmigtų amžinam miegui. Patogu, kad jei ir negalite atvykti į bet kurią iš trijų Vilniuje esančių „8 drambliai“ klinikų, veterinarą galite iškviesti ir į namus, kur visa ši procedūra bus atlikta. 


DUK 


Kada migdyti katiną? 

Jei katinas kenčia nuo tam tikros sunkios ligos, jis yra stipriai sužalotas, nebepagydomas ar yra pavojingas aplinkiniams, pavyzdžiui, gali užkrėsti kitus nepagydoma infekcine liga, tuomet katiną galima migdyti. Be abejo, kiekvienas atvejis individualus, tad svarbu labai gerai įvertinti situaciją, prieš imantis veiksmų. 


Kokia katės užmigdymo kaina? 

Katės užmigdymo kaina dažniausiai priklauso nuo augintinio svorio. Taip pat už papildomą mokestį taip pat klinika gali pasirūpinti ir augintinio kremavimu, po kurio katino ar katės palaikai yra grąžinami urnoje su dokumentais. 


Kokia katės eutanazijos kaina?

Katės eutanazijos kaina įprastai yra nustatoma pagal augintinio svorį. Papildomai „8 drambliai“ klinika gali pasirūpinti ir augintinio kremavimu, po kurio palaikai būtų grąžinti urnoje šeimininkui su dokumentais. 

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis