Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Katinų sterilizacija, kastracija

Katės sterilizacija 

Katės sterilizacija – tai chirurginė procedūra, kurios metu patelėms yra pašalinamos kiaušidės ir gimda. Ši procedūra yra reikalinga dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, kačių sterilizacija gali padėti išvengti nepageidaujamo poravimosi ir palikuonių atsivedimo. Tai ypač aktualu katėms, kurios yra prieglaudose, arba katėms, kurioms šeimininkai leidžia laisvai vaikščioti po lauką ir kontaktuoti su kitais gyvūnais. Tokiu būdu yra sumažinamas benamių kačių skaičius. Taip pat ankstyvą pavasarį sterilizuotos katės būna daug ramesnės, t.y. tiek daug ir taip garsiai nekniaukia, nėra tokios jautrios bei mažiau žymi teritoriją. Negana to, katės sterilizacija padeda išvengti tam tikrų sveikatos problemų, susijusių su lytinių hormonų išsiskyrimu. Ši procedūra apsaugo kates nuo auglių susidarymo pieno liaukose, o taip pat padeda išvengti gimdos ir kiaušidžių infekcijų. 

Katino kastracija 

Katino kastracija – tai taip pat chirurginė procedūra, tik jos metu patinams yra pašalinamos sėklidės. Tai reikalinga tam, kad būtų galima išvengti tam tikro katinų elgesio. Pavyzdžiui, katinas po kastracijos būna mažiau agresyvus, su kitais katinais nekovoja dėl patelių ar teritorijos, rečiau ją žymi bei nesprunka iš namų. Be to, kaip ir katės sterilizacija, taip ir katino kastracija sumažina tokių ligų kaip prostatos, sėklidžių uždegimo ar net vėžio tikimybę. 

Pasiruošimas sterilizacijai, kastracijai 

Planuojant augintiniui atlikti sterilizaciją ar kastraciją, yra reikalingas tam tikras pasiruošimas. Tiek patelėms, tiek katinams jis yra vienodas. Rekomenduojama gyvūnui neduoti maisto nuo 21 ar 22 valandos vakaro iki pat ryto, kuomet yra planuojama procedūra. Katiną ar katę laikykite namuose, taip būsite garantuoti, jog ji nieko nesuvalgys kažkur kitur, lauke. Be to, pasirūpinkite, jog šiuo laikotarpiu jūsų augintinis turėtų prieigą prie vandens.  

Tinkamiausias laikas katinų sterilizacijai, kastracijai 

Jei kyla klausimas, kada kastruoti katiną arba kada sterilizuoti katę, atsakymas gana paprastas. Katės lytiškai subręsta labai anksti - maždaug ties 5 savo gyvenimo mėnesiu, katinai – truputį vėliau. Būtent dėl šios priežasties, jei neplanuojate gyvūno veisti, yra rekomenduojama augintinį kastruoti ar sterilizuoti nuo 6 mėn. amžiaus, kuomet yra atliktos pirmosios vakcinos ir kada gyvūnas dar nėra lytiškai subrendęs. Kaip bebūtų, jei jau į šį laikotarpį pavėlavote, nepergyvenkite, kadangi ir vyresniame amžiuje sterilizuoti ar kastruoti augintinį yra saugu, svarbiausia – pasirinkti gerą specialistą.

Katės sterilizacija po gimdymo 

Jei jūsų katė susilaukė kačiukų ir norėtumėte ją apsaugoti nuo kito galimo neštumo, reiktų žinoti keletą svarbių aspektų. Nereikėtų katės sterilizuoti iškart po gimdymo, kuomet ji slaugo savo mažylius kačiukus ir juos žindo. Taip yra dėl to, nes tuo metu katės pieno liaukos būna itin patinusios, dėl to katės sterilizacija po gimdymo gali būti sudėtingesnė. Vietoje to, geriau palaukite to momento, kada jauniklius jau bus galima atjunkyti. Dažniausiai kačiukai nuo mamos pradedami atskirti, praėjus 4 savaitėms po gimdymo. 

 Katinų sterilizacijos, kastracijos eiga - kaip vyksta? 

Pirmiausia, reiktų suprasti, kaip atliekama katės sterilizacija ar katino kastracija. Katinų kastracija nuo katės sterilizacijos skiriasi. Kačių sterilizacija yra kiek sudėtingesnė procedūra, kadangi jos metu yra prapjaunamas pilvas ir taip pašalinama gimda bei kiaušidės. Tuo tarpu, atliekant kastraciją, atliekami nedideli odos pjūviai, taip pašalinant sėklides. Šios procedūros metu pjūvio vietos net nėra užsiuvamos, priešingai nei atliekant sterilizaciją. Kaip bebūtų, tiek vienu, tiek kitu atveju gyvūnui yra taikoma bendra narkozė, prieš kurią yra atliekamas kraujo tyrimas profilaktiniais tikslais. Tačiau dėl minėtų skirtumų ir sudėtingumo, įprastai ilgiau trunka katės sterilizacija, tad jos kaina yra šiek tiek didesnė. 

Katinų elgesys po sterilizacijos, kastracijos 

Nenustebkite, jei katės elgesys po sterilizacijos ar katino elgesys po kastracijos bus kiek kitoks nei įprastai. Gyvūnas dieną ar dvi bus tylesnis, lėtesnis, pasyvus, turintis mažesnį apetitą. Retesniais atvejais galimas ir pykinimas. Įprastai gyvūnas po narkozės atsigauna per parą. Jei po operacijos pasireiškia kraujavimas, apsilankykite pas veterinarą.
Katino kastravimas ar katės sterilizacija, gyvūnui pilnai atsigavus, tikrai turės teigiamos įtakos jo elgesiui.  Augintinis taps draugiškesnis, ramesnis, meilesnis, nebebėgs iš namų ir nežymės teritorijos pavasarį, poravimosi metu. Tai ne tik katę apsaugos nuo nepageidaujamo neštumo, bet ir šeimininkui bus daug ramiau ir paprasčiau ją prižiūrėti.

 Ką svarbu žinoti po katinų sterilizacijos, kastracijos? 

Po kastracijos ar sterilizacijos patariama gyvūnui leisti ramiai pailsėti, jį laikyti uždaroje patalpoje, ant grindų, kadangi po narkozės gali būti sutrikusi augintinio pusiausvyra. Kas liečia maistą, rekomenduojama katiną ar katę pamaitinti tik kitą dieną po kastracijos ar sterilizacijos. Svarbu, jog šerti pradėtumėte po truputį, tad didelės porcijos nereikėtų duoti iš karto. Ne paslaptis, jog kartais po sterilizacijos ar kastracijos gyvūnai gali priaugti papildomo svorio dėl pasikeitusios medžiagų apykaitos. Kad nutukimo pavyktų išvengti, galite nupirkti specialiai kastruotiems ar sterilizuotiems katinams ir katėms skirtą maistą. 

„8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje 

Jei planuojate savo augintinio sterilizaciją ar kastraciją, labai svarbu pasirinkti tinkamą specialistą šiai procedūrai atlikti. „8 drambliai“ veterinarijos klinika, esanti Vilniuje, yra ta vieta, kur gausite visą reikiamą pagalbą. Mūsų komandą sudaro itin profesionalūs ir padėti norintys veterinarai, užtikrinantys, jog atliekamos procedūros, operacijos jūsų augintiniui būtų atliktos itin gerai ir tinkamai. Katės sterilizacijos ir katino kastracijos kaina klinikoje bus tikrai priimtina kiekvienam ir, negana to, gyvūnas gaus visą reikiamą priežiūrą bei rūpestį.
 

DUK 

Ar sterilizuotos katės rujoja? 

Jei kyla klausimas, ar sterilizuotos katės rujoja, galime jus pradžiuginti, jog būtent sterilizacija yra tas būdas, kuris padės viso to išvengti. Rujos metu pasikeičia katės elgesys: ji tampa nerami bei jautri, gyvūnui pasireiškia valgymo sutrikimai, atsiranda dažnas šlapinimasis. Būtent po sterilizacijos tai dingsta.

Kada kastruoti katiną? 

Jei neplanuojate gyvūno veisti, yra rekomenduojama augintinį kastruoti ar sterilizuoti nuo 6 mėn. amžiaus, kuomet yra atliktos pirmosios vakcinos ir kada gyvūnas dar nėra lytiškai subrendęs. Kaip bebūtų, ir vėliau kačių kastravimas ar sterilizavimas yra galimas. 

Kiek kainuoja katinų sterilizacija, kastracija? 

Sunku tiksliai pasakyti, kiek kainuoja katės sterilizacija ir kiek kainuoja katino kastracija. Priklausomai nuo pasirinktos klinikos, katinų kastracija ir kaina gali skirtis. Įpratai tai nėra brangi procedūra, tad šia paslauga gali pasinaudoti kiekvienas šeimininkas, norintis palengvinti gyvenimą savo augintiniui. Visgi, reiktų turėti omenyje, jog sudėtingesnė yra kačių sterilizacija, tad kaina šios operacijos yra šiek tiek didesnė nei kastracijos. 

Kiek laiko trunka katinų sterilizacija, kastracija? 

Dažniausiai operacija trunka apie 30 minučių.

Kada sterilizuoti katę? 

Kaip žinoti, kada sterilizuoti kates? Yra rekomenduojama katę sterilizuoti iki pirmosios jos rujos. Kadangi kiekviena katė pradeda rujoti skirtingu laiku, patariama šią operaciją atlikti kuo anksčiau, 4-6 mėnesių amžiaus.

Kiek laiko trunka katės sterilizacija? 

Dažniausiai katės sterilizacija trunka apie 30 minučių.

Kaip sterilizuojamos katės? 

Visų pirmiausia, katei yra atliekama bendra narkozė, po kurios yra atliekama operacija. Jos metu yra prapjaunamas pilvas ir pašalinama gimda bei kiaušidės.

Kaip vyksta katino kastracija? 

Prieš operaciją katinui yra taikoma bendra narkozė, po kurios padaromi nedideli odos pjūviai, taip pašalinant sėklides. Šios procedūros metu pjūvio vietos nėra užsiuvamos, priešingai nei atliekant sterilizaciją.
Kada atsigauna katinas po kastracijos? 
Dažniausiai katinas atsigauna per 1 – 2 dienas po kastracijos. Jei katino atsistatymo laikas yra ilgesnis, rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinaru.

Ar sterilizuojamos katės kraujuoja?

Jei nėra pasirenkamas kompetentingas veterinaras, kaip komplikacija po sterilizacijos gali atsirasti kraujavimas. Dėl šios priežasties būtina kreiptis į savo srities profesionalą, tinkamai atliekantį savo darbą.

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis